Tworzenie ćwiczeń interaktywnych na platformach online

220 

SKU: OL_39037 Kategorie: , , Rodzaj szkolenia: Online Ilość semestrów: 4 godziny dydaktyczne (17:00-20:00) Miejsce szkolenia: platforma ZOOM Informacje:

Jak skutecznie przekazywać wiedzę? Jak zaangażować uczniów w proces lekcyjny? Jak wzmocnić proces uczenia się i nabywania umiejętności przez uczniów?

W dobie rozwijających się wciąż technik cyfrowych umiejętności uczennic i uczniów w tym zakresie niewątpliwie są olbrzymie. Dlatego istotnym elementem edukacji jest tworzenie materiałów interaktywnych angażujących uczniów i odpowiadających ich oczekiwaniom cyfrowym.

Wykorzystanie materiałów interaktywnych zwiększa efektywność uczenia się (uczenie poprzez doświadczenie)

Adresaci kursu

Kurs jest dedykowany nauczycielkom i nauczycielom dążącym do podniesienia swoich kompetencji w zakresie skutecznego prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Szkolenie polecamy osobom, które chcą poznać i stosować w pracy z uczniami nowoczesne narzędzia online 

Cele kursu

Zapoznanie z aplikacjami i platformami do tworzenia materiałów interaktywnych. Tworzenie ćwiczeń interaktywnych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych i dostosowanych do potrzeb uczniów.

Program kursu

  1. Aplikacje i platformy webowe do tworzenia interaktywnych materiałów dydaktycznych
  2. Generatory do konstruowania kart pracy, gier, krzyżówek, rebusów, osi czasu, testów i innych materiałów edukacyjnych
  3. Tworzenie ćwiczeń interaktywnych dostosowanych do potrzeb edukacyjnych, angażujących i przykuwających uwagę uczniów
  4. Udostępnianie wybranych zasobów edukacyjnych i samodzielnie zaprojektowanych ćwiczeń
  5. Współtworzenie materiałów i treści przez uczniów
  6. Ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tabletów i telefonów

Prowadząca

Paulina Mełgieś – nauczycielka informatyki i języka angielskiego. W pracy ze swoimi uczniami stosuje TIK i nieustannie doskonali swój warsztat.

Liczba godzin

4 godziny dydaktyczne

Zapis

  1. Zapis na kurs równoznaczny jest z dokonaniem wpłaty całości kwoty w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia
  2. Możliwość organizacji kursu w siedzibie Zamawiającego. Do całkowitego kosztu należy doliczyć koszt podróży trenera, więcej informacji pod adresem RADA PEDAGOGICZNA

Dofinansowanie

więcej informacji

Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy PL 87 1750 0012 0000 0000 3328 1177 z dopiskiem (imię i nazwisko, nazwa kursu).