Metody wspierające koncentrację u dzieci

350 

SKU: OL_36563 Kategorie: , , Rodzaj szkolenia: Online Ilość semestrów: 8 godzin dydaktycznych Miejsce szkolenia: platforma ZOOM Informacje:

Wspaniale jest odnosić sukcesy. A co z tymi dziećmi, którym na drodze do sukcesu stają problemy z koncentracją? Co robić, gdy koszenie trawy za oknem przyciąga uwagę bardziej niż nauczyciel? Czy te wszystkie „treningi koncentracji” spowodują, że moje dziecko wróci ze szkoły z zapisanym zadaniem domowym? Czy wychowawca, który wie, jak pracować z dzieckiem z zaburzeniami uwagi sprawi, że Adaś pojmie, że brudne podkoszulki nie wchodzą same do kosza na pranie?

Adresaci kursu

Kurs jest opracowany z myślą o tych wychowawcach, nauczycielach i rodzicach, którzy chcą lepiej zrozumieć, na czym polegają problemy z koncentracją uwagi i chcą wiedzieć, jak pracować z dziećmi doświadczających tego typu problemów.

Cele kursu

Nabycie przez uczestników kursu umiejętności pracy z dzieckiem nad skupieniem uwagi. Poznanie metod pracy z dziećmi doświadczającymi problemów z koncentracją uwagi.

1. Zrozumienie na czym polegają problemy z koncentracją uwagi;
2. Poznanie metod pracy z dziećmi doświadczającymi problemów z koncentracją;
3. Poznanie pomocy, które sprawiają, że praca nad skupieniem uwagi nie jest traktowana jak żmudny obowiązek.

Program kursu

1. Podstawowe założenia psychologii poznawczej z zakresu koncentracji uwagi i pamięci. Rozwój uwagi w ciągu życia. 
2. Neurologiczne przyczyny trudności i ich objawy. Charakterystyka funkcjonowania dzieci z zaburzeniami w koncentracji uwagi, w tym z ADD i ADHD.
3. Czynniki wpływające na zdolność do skupiania uwagi. 
4. W jaki sposób ćwiczyć z dziećmi koncentrację? 
5. Strategie ukierunkowane na radzenie sobie z objawami trudności koncentracji. Wydawanie poleceń oraz dawanie informacji zwrotnych dzieciom.

Prowadzący

Aleksandra Kata – magister psychologii specjalność psychoprofilaktyka.

Liczba godzin

8 godzin dydaktycznych 

Zapis

  1. Zapis na kurs równoznaczny jest z dokonaniem wpłaty całości kwoty w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia
  2. Możliwość organizacji kursu w siedzibie Zamawiającego. Do całkowitego kosztu należy doliczyć koszt podróży trenera, więcej informacji pod adresem RADA PEDAGOGICZNA

Dofinansowanie

więcej informacji

Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy PL 87 1750 0012 0000 0000 3328 1177 z dopiskiem (imię i nazwisko, nazwa kursu).