Kurs operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

2999 

SKU: OL_25785 Kategoria: Rodzaj szkolenia: Stacjonarnie Ilość semestrów: Miejsce szkolenia: ul. Magnoliowa 8 Informacje: w cenie egzamin teoretyczny i praktyczny oraz certyfikat - TÜV Rheinland Polska

Poszukujesz pracy w dobrze opłacanym sektorze? Chcesz mieć możliwość rozwoju zawodowego? Kurs Operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC jest dla Ciebie! Jesteśmy firmą uznaną przez TÜV Rheinland Polska w zakresie procesu szkolenia i egzaminowania operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, co daje możliwość dobrowolnej certyfikacji uczestników naszych szkoleń.

Uczestnictwo w kursie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie pozwoli Ci na podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Ukończenie kursu to inwestycja w siebie, która znacznie ułatwi znalezienie satysfakcjonującej pracy w nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się sektorze przemysłu jakim jest branża CNC.  

Celem naszego kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC jest praktyczne przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu.

Wiele lat doświadczenia w organizowaniu kursów operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC pozwoliło nam wypracować poziom, który utrzymujemy.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC jest uznanie naszej firmy przez TÜV Rheinland Polska w zakresie procesu szkolenia i egzaminowania operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Dzięki temu posiadamy możliwość dobrowolnej certyfikacji uczestników kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC przez niezależną jednostkę uznaną na arenie międzynarodowej. 

Nasza kadra na kursie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC szkoli w sposób praktyczny – nie jest to obserwacja czynności wykonywanych przez prowadzących.

My stawiamy na aktywny udział każdego z uczestników kursu CNC.

Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC prowadzony jest na profesjonalnych produkcyjnych maszynach technologicznych.

Nauka programowania G-code odbywa się na tokarce wyposażonej w sterownik Siemens z wykorzystaniem aplikacji wspomagającej wytwarzanie CAM.

Są to maszyny, z których korzystają przedsiębiorcy.

Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC obejmuje również umiejętność ręcznego pisania G-kodów.

Przyszły operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC uczy się podstawowych czynności obsługowych niezbędnych do podjęcia pracy w każdej sytuacji.

Ponadto kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC  obejmuje : umiejętność doboru narzędzi i parametrów obróbki,  podstawy pomiarów warsztatowych, elementy rysunku technicznego niezbędne w pracy programisty, elementy programowania.

Kurs CNC prowadzony jest przez doświadczonych szkolących pracujących w sektorze szkolnictwa i przemysłu, znający bieżące potrzeby rynku, oraz ściśle z nim powiązane.

Szkolimy również na ploterze frezującym z czwartą osią sterowaną ze sterownikiem Mach3.

Adresaci/wymagania wstępne kursu:

Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC jest skierowany do osób, które:

mają ukończone 18 lat

posiadają min. wykształcenie podstawowe

chcą rozpocząć pracę w sektorze produkcyjnym

osoby bez znajomości tematyki obróbki skrawaniem

osoby, które chcą uzupełnić swoja wiedzę z zakresu CNC

Cele kursu

Przygotowanie uczestników kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Absolwenci otrzymują zaświadczenia na drukach MEN, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 roku, w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632). Zaświadczenia te są zgodne z polskim prawem i są ważne w Polsce, a także w Unii Europejskiej.

Jesteśmy firmą uznaną przez TÜV Rheinland Polska w zakresie procesu szkolenia i egzaminowania operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, co daje możliwość dobrowolnej certyfikacji uczestników naszych szkoleń.

Program kursu

1. Przepisy bhp i ppoż. podczas obsługi maszyn i urządzeń
2. Pomiary warsztatowe z elementami rysunku technicznego
3. Dobór parametrów skrawania i narzędzi
4. Czynności obsługowe: pomiary narzędzi, sposoby mocowania przedmiotów obrabianych, sposoby
ustawiania przedmiotu obrabianego
5. Programowanie tokarki sterowanej numerycznie z obsługą magazynu narzędziowego i doborem
parametrów skrawania
6. Programowanie frezarki CNC 3-osiowej, frezowanie kieszeni, konturów i czopów
7. Obróbka przykładowych części na tokarce i frezarce
8. Ręczne programowanie G-code
9. Elementy programowania CAD
10. Podsumowanie – samodzielne wykonanie elementu na maszynie produkcyjnej

Liczba godzin

60 godzin zajęć dydaktycznych

min. 6 osób w grupie; w przypadku mniejszej ilości uczestników istnieje możliwość szkoleń indywidualnych

Zapis

Zapis na kurs równoznaczny jest z dokonaniem wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia

Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy PL 87 1750 0012 0000 0000 3328 1177 z dopiskiem (imię i nazwisko, nazwa kursu

Szczegóły: email: oswiata@lingwista.lublin.pl lub tel. 512 085 200.