Kurs mały ratownik

125 

SKU: OL_38076 Kategorie: , Rodzaj szkolenia: Stacjonarnie Ilość semestrów: w zależności od wieku uczestników 3 - 5 godzin dydaktycznych Miejsce szkolenia: Informacje:

Kurs małego ratownika ma ogromne znaczenie ponieważ uczy dzieci od najmłodszych lat właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich oraz ich najbliższych. Niezmiernie ważne jest aby dzieci nie bały się reagować w sytuacjach zagrożenia oraz potrafiły w sposób właściwy wezwać pomoc

Adresaci kursu

Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Przez zabawę i odgrywanie scenek dzieci uczą się właściwego reagowania na zagrożenia oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia wybrane są w ten sposób aby dodawały dzieciom odwagi, poczucia pewności w działaniu. Kurs ma na celu uświadomienie dzieciom, że udzielanie pomocy nie spoczywa tylko na osobach dorosłych.

Nasze zajęcia realizujemy w przedszkolach i szkołach podstawowych w terminie uzgodnionym z przedstawicielem placówki.

Cele kursu

Uczymy najprostszych zasad:

  • Jak powiadomić odpowiednie służby ratownicze o zdarzeniu
  • Gdzie szukać pomocy kiedy widzimy wypadek lub kiedy zdarzy się on nam lub komuś  z naszego otoczenia
  • Jak wykonać opatrunek na ranę

Program kursu

Dzieci przynoszą swoje maskotki (misie, lalki lub pluszaki). W czasie zajęć uczą się bandażowania, rozmawiania z poszkodowanym. Rozwiązują zagadki, quizy. W pracy wykorzystujemy również gry, organizujemy konkursy. Dzieki temu dzieci uczą się przez doświadczenie i w łatwy sposób zapamiętują jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

W dniu zajęć prezentujemy także podstawowy sprzęt ratownika wykorzystywany w codziennej pracy.

Po zajęciach dzieci otrzymują dyplomy małego ratownika.

Liczba godzin

3 – 5 godzin dydaktycznych

Zapis

Szczegóły dotyczące organizacji kursu ustalamy indywidualnie z przedstawicielami zainteresowanych placówek oświatowych. Prosimy o kontakt telefoniczny. Numer telefonu: 512 085 200

Dofinansowanie

więcej informacji

Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy PL 87 1750 0012 0000 0000 3328 1177 z dopiskiem (imię i nazwisko, nazwa kursu).