O prowadzącym

Tomasz Iwanow- mgr inż. ogrodnictwa, Mistrz florystyki

 

Florystyka jest sztuką i rządzą określone nią prawa – mówi mistrz regionu podkarpacko-małopolskiego, Tomasz Iwanow. Nawet układając bukiet w domu warto o nich pamiętać. – Występuje zasada trójpodziału na materiał główny, towarzyszący i konturujący. Dzięki niej kompozycja ma ład i porządek.

https://radio.lublin.pl/news/bukiet-musi-miec-lad-i-porzadek-florystyczni-mistrzowie-w-lublinie

O prowadzącym

Florystyka to jego wielką pasja, która towarzyszy mu od czasów szkoły średniej.

Towarzyszy jej jednocześnie zamiłowanie do roślin oraz szeroko pojętej natury, jej twórczego i inspirującego charakteru. Na studiach na Uniwersytecie Przyrodniczym (Akademia Rolnicza) w Lublinie przystąpił do Koła Naukowego Ogrodników. Podczas zajęć rozwinął własne umiejętności florystyczne.

Po ukończeniu studiów zaczął uczęszczać na różno profilowe warsztaty florystyczne odbywające się na terenie Polski podczas, których poznał tajniki sztuki układania kwiatów od znanych mistrzów tej dziedziny. W 2006 r. wziął udział w Mistrzostwach Florystycznych Lubelszczyzny gdzie uzyskał wyróżnienie za wykonane prace.

W 2012 r  startował w zawodach florystycznych w Poznaniu (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski). W maju 2012 r wraz
z innymi florystami przeprowadził duży pokaz florystyczny
w Turzy Śląskiej.

Ponadto przystąpił do Stowarzyszenia Florystów Polskich.
W 2013 uczestniczył w szkoleniu przeprowadzonym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie, które zakończyło się uzyskaniem uprawnień egzaminatora zawodu florysta.

Tytuł mistrza florysty uzyskał zdając egzamin zawodowy przed Komisją Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej (2014).

W tym samym roku uczestniczył w I Mistrzostwach Florystycznych Polski w Zamku Książ, gdzie zdobył tytuł Pierwszego Wicemistrza Polski.

W 2016 zdobył tytuł mistrza florystyki na poziomie floral design w Akademii florystyczny Marioli Miklaszewskiej.

Dyplomy i certyfikaty

Październik 2020

Czerwiec 2020